Jste zde

O co jde

Ve zkratce (aneb "Minimum co musíte vědět"):

  • Jde nám o to "Hrát si", bavit se, užít si zábavu;
  • chceme vyrazit do přírody "v dobovém", tedy tak, jak se putovalo a žilo v době nám nejbližší, v době gotiky;
  • chceme si zašermovat, a to železem, žádné dřevěné meče.

Výsledkem je tedy tahle akce - Pouť na Svatou horu. Jede se "v tak dobovém, jak jen to jde". Jede se a bojuje železnými zbraněmi jako na bitvách - s tím rozdílem, že existují "životy" a velmi jednoduchý soubojový systém. A aby to celé nebylo moc "suché", snažíme se o dobově adekvátní role-playing (a to přesto, že LARP v pravém slova smyslu to není, nejedná se *zatím* o propracovaný a vnitřně konzistentní Svět).

Vítáme každého, kdo chce jet, protože popravdě, moc takových lidí není. Kdokoli, kdo bude mít dobový kostým, kdo bude mít snahu o dobové vybavení a dobové chování...

Koneckonců, nemusíte jet bojovat, můžete si jen přijet "zahrát dobové divadýlko" a oživit náš minisvět.

A nyní to, jak bychom rádi, aby to jednou na 100% dopadlo. Zde najdete "drsná pravidla účasti", od kterých by se měl každý alespoň odrazit, protože slevovat lze a bude se vždy a je dobré vidět onu Ideu nebo Vizi. A vězte - LZE všechna tato pravidla splnit. Jestli se Vy prohřešíte, jediný, kdo na tom bude "bit" je váš spoluubojovník (nebo naopak nepřítel), který si tu práci s přípravou dá a - např. - pak bude trpět v dobových láptích, zatímco vy půjdete v pohorkách. Ale na straně druhé: jestli něco nesplníte, poraďte se s námi předem, vše má své meze :)

Těšíme se na Vás!